Іудейська релігійна громада "Міцва"
Навчально-виховний комплекс "Міцва-613"

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • 38 0456 353 144

На честь Праведників народів світу

2 липня відбулася довгоочікувана подія: на честь Праведників народів світу були висаджені дерева на тому самому місті, де буде встановлено пам’ятний знак жертвам Голокосту в місті Білої Церкви. Два роки тому єврейська громада "Міцва" ініціювала цю ідею, адже жахлива історія масового знищення 90 єврейських малолітніх дітей, яка відбулась в серпні 1941 року в нашому місті, не знайшла свого завершення, пам’ять загиблих не увічнено.

Впродовж двох років ініціативна група, в яку увійшли фахівці, займалась пошуком та систематизацією інформації. Про ті події був відзнятий документально-художній фільм «ШОА. Біла Церква. Розстріляне дитинство», прем’єра якого відбулася у Білій Церкві в січні 1918 року. В травні фільм демонструвався у Верховній Раді України.

Громада лобіювала питання про встановлення пам’ятного знаку загиблим дітям та усім жертвам Голокосту в нашому місті. Рішенням міськради під пам’ятний знак була виділена територія в центрі міста.

Саме на цьому місті  відбувся мітинг пам’яті та висадка особливих дерев, що мають назву «метасеквоя». Єврейська громада присвятила ці дерева  Праведникам Народів Світу, які рятували євреїв міста за часів Другої світової війни від знищення. За даними Музею Катастрофи «Яд Вашем» в Єрусалимі  15 білоцерківців набули це високе та почесне звання.

Ця важна подія відбулась завдяки участі Громадської організації “Remember Us” (США), а саме Юлі та Ігорю Корсинским, які привезли саджанці рідкісних дерев у Білу Церкву.

 

Громада дякує всім небайдужім, хто долучився до поважних дій.

Навчально-виховний комплекс "Міцва-613"