Іудейська релігійна громада "Міцва"
Навчально-виховний комплекс "Міцва-613"

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • 38 0456 353 144

У Білій Церкві оголосили конкурс на кращий ескізний проект пам'ятного знаку жертвам Голокосту

Багато століть єврейська громада проживає на території міста, розбудовуючи його спільно з українцями та представниками інших етнічних груп міста.
За роки Другої світової війни нацисти здійснили спробу тотального знищення євреїв у нашому місті, як і в усій окупованій Європі. Невелика кількість євреїв знайшла можливість евакуювати свої родини. Більшість залишилась у місті. Їх доля була визначена.
З початком окупації Білої Церкви почалися масові розстріли євреїв. Розстріли відбувались у кількох місцях. То були жахливі події, в яких безвинно загинули тисячі жінок, чоловіків, людей похилого віку та дітей.
Вражає своєю брутальністю один із масових розстрілів. Мова йдеться про близько дев’яносто дітей віком від кількох місяців до дев’яти років, яких тримали кілька днів без їжі, води, догляду, а потім розстріляли. Ця трагедія сталася в серпні 1941 року. Страшний епізод увійшов до всіх довідників з історії Голокосту. Він відомий усьому світові, як один з перших масових розстрілів єврейських дітей в Україні.
Правдиву офіційну інформацію про подію серпня 1941 року можна отримати на сторінках:
-сайту Єрусалимського Музею історії Голокосту «Яд Вашем»  за посиланням 
http://www1.yadvashem.org/yv/ru/education/documents/belaya_tzerkov_200841.asp
-енциклопедії «Голокост на території СРСР» 
-книги німецькою мовою "The Good Old Days:The Holocaust as seen by its perpetrators and bystanders" ("Старі добрі часи: Голокост очима учасників та очевидців» німецькі автори: журналіст Ернст Клее, юрист – Віллі Дресен, історик – Фолке Райсс.
-з інтерв'ю свідків з відомої документальної стрічки «Битва за Сталінград. Німецький погляд.» (9-та хвилина першої частини) за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=X4hPvDpeELY. 

За рішенням Білоцерківської міськради від 21 грудня 2017 року пам'ятник жертвам Голокосту в Білій Церкві буде встановлено на перетині початку вулиці І.Сошенка та Торгової площі біля будинку №1/12. 
З 21 грудня 2017 року по 16 березня 2018 року відбувається відкритий конкурс на кращий ескізний проект пам'ятного знаку жертвам Голокосту в Білій Церкві.

Вихідні дані конкурсу додаються:
1.Програма та Умови;
2.Викопіювання з ситуаційного плану міста в масштабі 1:2000;
3.Топографо-геодезичний план території в масштабі 1:500 з нанесенням планувальних обмежень щодо червоних ліній та ліній регулювання забудови;
4.Фотофіксація земельної ділянки, що знаходиться в північно-західній частині площі Торгової, перед житловим будинком №1/12 по вул. Івана Сошенка (колишня назва вул. Варинського).

Інформація зберегається в даному архіві.

Навчально-виховний комплекс "Міцва-613"